2. Taşkın Deniz Streetball Turnuvası

11 Ağu 2014

2. Taşkın Deniz Streetball Turnuvası

Ağustos 11, 2014Genel

Taşkın Deniz, 12.Mart.1984  günü İzmir’de doğdu. Çakabey İlköğretim Okulu’nda başladığı öğreniminin lise bölümünü İzmir Amerikan Koleji’nde tamamladı. Daha sonra 2002 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Spora ve özellikle de basketbola çok düşkündü Taşkın, Karşıyaka Spor Kulübü’nün altyapısında bu sporun eğitimini aldı.

İzmir’de düzenlenen streetball ( sokak basketbolu) turnuvalarına sporcu olarak katıldı.  Ne yazık ki 2003 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Ailesi, basketbol tutkunu bu genç adamın anısını yaşatmak ve Karaburun yarımadasındaki gençlerin spora ve özellikle basketbola ilgilerinin artmasına katkı vermek amacıyla bir streetball turnuvası düzenlemeye karar verdi.

2013 yılında birincisi düzenlenen turnuvaya 60 civarında öğrenci katıldı. Dereceye girenlere ödüller verildi.

2014 yılında ise 2. Taşkın Deniz Streetball turnuvası gerçekleştirildi. Karaburun ve Mordoğan okullarından öğrenciler, turnuvanın sloganı olan “önce dostluk sonra yarışma” anlayışı içinde hem yarıştılar hem eğlendiler. Karaburun Belediyesi’de turnuvanın organizasyonuna gönülden destek verdi.

Taşkın Deniz’in annesi 2. turnuvanın açılış konuşmasında :

“2003 yılında bir trafik kazasında kaybettiğimiz oğlum Taşkın, basketbol sporuna gönül vermiş genç bir insandı. bu etkinlik, onun anısını yaşatmak kadar, bir sosyal yara olan trafik kazalarına da, özellikle gençlerimizin, dikkatini çekmek amacını taşımaktadır.

Bu tür etkinlikler aynı zamanda, gençlerimizin, dostluk içinde yarışma kültürünü geliştirecektir.  Takım ruhu ile birlikte davranabilmenin önemini daha iyi kavrayacaklardır.” dedi.

2. Turnuvanın en güzel anlarından birisi ise, lise kategorisinin final maçından hemen önce finalist öğrencilerin Taşkın’ın fotoğrafına dönüp, “ sağol, sağol, sağol” demeleri ve ellerini havaya kaldırarak o’nu selamlamalarıydı.

Taşkın’ın ailesi, bu turnuvayı bundan sonraki senelerde de aynen tekrarlamaya kararlılar.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>